Wybieramy piżamę dla dziecka

Wybieramy piżamę dla dziecka

Dla naszych maluchów zdrowy sen to podstawa prawidłowego rozwoju. To właśnie w trakcie głębokiego snu  dzieci nabierają siły i rosną. Dlatego przed nami, rodzicami stoi bardzo poważne zadanie by dzieciom ten zdrowy i spokojny sen zapewnić. Jak się do tego przymierzyć? Co jest potrzebne?

Aby zapewnić naszym pociechom przyjemny sen warto zacząć od zaopatrzenia dzieci w wygodne i kolorowe piżamki. Na rynku jest szeroki wybór najróżniejszych piżamek dla dzieci, warto wybrać te najlepsze. Ale co to oznacza? Czym powinien kierować się każdy troskliwy rodzic?

Piżamki ciekawe kolorystycznie, z obrazkami z dziecięcych bajek przypominają to, co dzieciom miło się kojarzy i to, co jest przedmiotem ich sennych marzeń. Sam wygląd piżamki ma zatem ogromne znaczenie. Kolor ubranka nie powinien być jednak zbyt żywy, ponieważ może to rozpraszać dziecko podczas zasypiania. Spróbujmy postawić na  ciepłe, pastelowe kolory. Najlepiej gdy piżamka przedstawia ulubione postacie bajkowe naszego malucha, lub rzeczy które lubi, np. kucyki czy samochody. Trzeba pamiętać, że dzieciom zdarza się marudzić i czasami okazują niezadowolenie. Nieodpowiednia piżama, np. nie zgodna z zainteresowaniami dziecka, może stać się przyczyną cowieczornych potyczek o pójście spać oraz o ubranie piżamy. Aby tego uniknąć warto by dziecko samo pod okiem rodzica wybrało sobie swój nocny strój. Sprawi to, że odtąd przygotowanie do snu będzie kojarzyło się im z czymś przyjemnym.  Należy jednak najpierw przeprowadzić wstępną selekcję i zostawić piżamy najlepsze jakościowo. Wtedy niezależnie od tego co dziecko wybierze, wybór będzie odpowiedni.